Корисна інформація

ПДР для велосипедистів

Загальні правила дорожнього руху, які повинен знати кожен велосипедист, якому не байдуже власне життя та життя інших учасників дорожнього руху

“Правила дорожнього руху для велосипедистів” завдяки Виданні АССА побачили у світі в травні 2012 році і розповсюджувались безкоштовно на всеукраїнському Велодні (25 травня 2013) у 32 містах України. Правила викладені у вільному доступі.

Вміст буклету:
1. Обладнання велосипеда та велосипедиста
2. Правила дорожнього руху для велосипедистів (згідно Правил дорожнього руху України від 26.09.2011 р.)
3. Основні правила руху в групі
4. Що робити в разі ДТП
5. Поради та рекомендації

Оновлено: 14 Липня 2013

 • gonzik

  а звідки взялось нижнє правило на 13 сторінці?

  якшо це з пункту 6.5.
  (Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов’язані дати дорогуіншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.)

  то це невірно протактовано, бо стосується дороги поза перехрестям. в даному прикладі це є перехрестя і автомобіль повинен надати дорогу

  • Павло Кулініч

   почитайте перший розділ ПДР – що таке перехрестя, далі все зрозумієте.

 • OleLukoe

  Чи є таке поняття, як обов’язковий напрям руху по велодоріжці? Наприклад, є проспект, складається з:
  – велодоріжка
  – тротуар
  – газон
  – проїжджа частина (3 смуги)
  – газон
  – проїжджа частина (3 смуги)
  – газон
  – тротуар
  – велодоріжка
  На одній велодоріжці знаки (“ровери”) намальвані всі в одну сторону, на іншій – всі в протилежну. Чи означає це, що я можу рухатись по велодоріжці лише в одному напрямку, а якщо мені треба їхати в інший бік, то я мушу перейти на протилежну сторону вулиці і користуватись велодоріжкою там?
  Дякую.

  • lvivonline

   саме так.
   якщо вулиця одностороння – рух велосипедистів також у одну сторону, що співпадає з напрямком руху автомобілів (якщо інше не вказано під велознаком чи дорожньою розміткою – намальований велосипед у певному напрямку)
   велодоріжки у два напрямки зазвичай ширші (ширина близько 3 метрів) та прознаковані дорожньою розміткою – велосипеди у два напрямки.

   • Taras Stohul

    Буду дуже вдячний за посилання на ПДР, де вказано про напрямок руху по велодоріжці і “якщо вулиця одностороння – рух велосипедистів також у одну сторону”

 • Андрій

  Да правила поворотів на перехрестях дуже анекдотичні. Наприклад в Києві практично усі дорого мають більше двох смуг руху в одному напрямку, також багато кругів з кільцевим рухом. Виходячи з правил при повороті ліворуч треба кожного разу сходити з велосипеда і йти по тротуару пішки (так як мені більше 14 років), А враховуючи скільки у Києві перехресть з підземними переходами і як правило тротуар метрів за 100 відгороджений заборчиком від проїзної частини то прийдеться більше пішки йти ніж їхати.

  • Gris Greyler

   Треба на перехресті сходити з велосипеда, переходити на ліву сторону по пішоходному переходу і продовжувати рух на велосипеді.

 • Вікторія

  Такі слова, як “перестроїтись” чи “заїздний карман” ріжуть вухо. Можна погодитись, правила смішні. За ними, грубо кажучи, велосипедист завжди повинен всіх пропускати. Це зовсім не сприяє поширенню велосипедного руху.

 • Роман

  На ст.10 сказано, що поворот ліворуч на дорозі, яка має 2 або більше смуг в одному напрямку – заборонено. Звідки така інформація? Де це сказано в ПДР?

  • Gris Greyler

   Пункт 11.14 ПДР.

Інша корисна інформація