Який велосипед купити для поїздок по місті

Є окрема категорія велосипедів, зручних і в мегаполісі, і в тихих передмістях, і на природі. Їх називають cітібайки (міськими велосипедами) та створені вони спеціально для не надто спортивних городян. Цей тип велосипедів ідеальний для неспішного і зручного пересування по місту або просто катання в парку.

Який велосипед купити для поїздок по місті

На що звертати увагу

Характерні риси міського велосипеда – закрита (чоловіча) або відкрита (жіноча) рама, найчастіше великі колеса з шинами середньої товщини, як правило, педальні гальма. Завжди присутні незнімні щитки на колесах, захист ланцюгу, багажник. Деякі міські велосипеди відразу комплектуються фарами, поворотниками і сигналом – для міських умов це просто необхідно. Посадка на міському велосипеді дуже висока, що розвантажує руки, а сідло – підпружинене або встановлене на амортизаційному підсідельному штирі, який помітно збільшує комфорт при їзді.
Основа будь-якого велосипеда – рама. Рами дорожніх велосипедів бувають закритими (трапецієвидними “чоловічими”) і відкритими (без верхньої труби “жіночими”). Різниця тут, швидше, естетична, але при покупці велосипеда з закритою рамою необхідно враховувати, що відстань між верхньою трубою рами і проміжністю має бути не менше 10 см (ширина долоні) щоб уникнути травматизму при різкому аварійному зіскакуванні.
Далі – амортизація. Бажано, щоб вона була передньою. Велосипед з такою амортизацією називається хардтейлом («жорстким хвостом»). Без неї байк придатний тільки для їзди по асфальту.
Наступний важливий елемент – сідло. До сідла міського велосипеда застосовується декілька основних вимог. По-перше, воно має бути зручним. По-друге – не порушувати кровообіг. Тобто повинна бути можливість регулювати його по висоті, подовжньому зсуву та кутом нахилу.
Ще декілька правил. Широкі м’які сідла – для спокійного переміщення по місту. Вузькі і жорсткі – для тривалих поїздок або спортивної їзди.
Колеса. Діаметр може бути 26″ або 28″. Другий варіант хороший, якщо доведеться долати бордюри і сходи. Велосипед з колесами 26″ більш керований, але некомфортно їде дорогою з дрібними нерівностями – колесо може переїхати перешкоду не більше третини свого радіусу.
Крок велосипеда (відстань, яку він проїжджає за повний оборот педалей) залежить від числа зубців зірочок в передачі і діаметра колеса. У велосипедів з багатоступеневою передачею крок варіюється від 10 до 1,5 м. Такий широкий діапазон важливий для поїздок, в яких ділянки звичайної їзди поєднуються з важкими підйомами та спусками, тобто, для міського ландшафту. Ідеальний варіант коробки передач міського велосипеда – закрита (планетарна) втулка. Через те, що деталі захищені від пилу і бруду, термін життя і надійність велосипеда збільшуються в декілька разів.

Додаткові товари

Варто взяти до уваги те, що крім велосипеда, вам будуть потрібні ще різноманітні оснащення для безпечної і комфортної їзди. Загальна вартість таких доповнень може становити до третини вартості самого велосипеда. Краще всього, якщо під рукою завжди будуть:

  • набір шестигранників з викруткою;
  • насос;
  • дзеркало заднього виду;
  • замок для велосипеда;
  • запасна камера;
  • мастило для ланцюга;
  • рукавички – за бажанням, але з ними значно зручніше;
  • шолом – обов’язково!

Скільки коштує

$ 120 – $ 250. В основному, китайські. Для дорослих найбільш невідповідна категорія – швидко ламаються, а ремонт буде коштувати стільки ж.
$ 250 – $ 400. Пристойні малобюджетні велосипеди, якщо на них їздити не так часто (години по дві на день). У цій ціновій категорії варто звернути увагу на марки Merida, Comanch, Rock Machine.
$ 450 – $ 750. Хороші cітібайки, розраховані на тривалі щоденні прогулянки. У цій категорії краще брати велосипед виробників, що не деруть гроші за бренд: Author, Kellys, KTM, Univega, Merida, Felt.
$ 1000 – $ 2000. Високобюджетні cітібайки. Це найкращі міські велосипеди. Вимагають мінімум технічного обслуговування. Фактично вічні. У цій категорії варто звернути увагу на марки Specialized, Orbea, Trek, Gary Fisher, Electra, Rock Machine, Felt, Univega, Marin, Giant, Schwinn, Ghost, Cube.

Головна перевага сітібайків – практично повна відсутність необхідності їх обслуговувати, тому що всі механізми, які найбільше зношуються, надійно заховані. З іншого боку, такі велосипеди достатньо важкі і не призначені для екстремальних навантажень. Так що, вибираючи дорожній байк, добре подумайте, чи зможе ваш вибір подужати навколишній ландшафт.

Можливо Вам сподобається