Як зберігати велосипед взимку?

Пролетіло літо, за вікном все частіше ллють затяжні дощі, а холодний вітер змушує перехожих піднімати коміри і закутуватися в теплі шалики. Пора і нам, велосипедистам, ставити свого залізного коня в стійло до наступного сезону. Але перш ніж заштовхати велосипед на балкон і забути про нього на півроку, не полінуйтеся прочитати наші рекомендації про те, як зберігати велосипед взимку.

Як зберігати велосипед взимку?

1. Забудьте про те, щоб зберігати велосипед на неопалюваному балконі або в гаражі. Це все одно, що на вулиці. Перепади температур, підвищена вологість, постійний вплив морозу вкрай несприятливо позначаються на стані пластикових деталей велосипеда, покришках і сідлі.
Велосипед найкраще зберігати в квартирі або приватному будинку.

2. Перед постановкою велосипеда на зимове зберігання необхідно провести сезонне техобслуговування: гарненько помити велосипед, замінити зношені деталі, змастити все, що потребує змащення. Взагалі, сезонне ТО краще проводити в веломайстерні.

3. Особливу увагу приділіть ланцюгу. Дуже часто велосипед восени закидають на балкон, а до весни ланцюг перетворюється на іржаву негнучку змію. Тому в кінці сезону якісно помийте і змастіть ланцюг. Тільки видаляти зайве мастило не потрібно, воно захистить ланцюг від корозії.

4. Щоб уникнути розтягування тросів перемикання передач і гальм, необхідно перевести ланцюг на найменші зірки спереду і ззаду. Якщо у вас обідні гальма, їх слід розстебнути.

5. Шини велосипеда, який зберігається стоячи на підлозі, слід накачати до робочого тиску і час від часу підкачувати їх , щоб вони не деформувалися від постійного статичного навантаження. Якщо ж велосипед зберігається в підвішеному стані, це робити не обов’язково.

6. Не забудьте витягти елементи живлення із всього електрообладнання велосипеда: фар, мигалок, велокомпьютера і пульсометра.

7. Накрийте ровер тканиною чи поліетеленом, щоб він не запорошився.

Можливо Вам сподобається