Велосезон з Android: як смартфон може допомогти велосипедистові

Любителі прогулянок на велосипедах вже мали вдосталь часу зайнятись улюбленою справою, підкоряючи велодоріжки чи мандруючи за містом. При цьому власники смартфонів з Android прийшли до висновку, що зовсім не обов’язково купувати велокомп’ютер.

Велосезон з Android: як смартфон може допомогти велосипедистові

Вистачає зайти в Google Play, й знайти там досить велике число (безкоштовних) додатків, готових перетворити смартфон в зручного велосипедного помічника.

Runtastic

Програма, яка містить ряд особливостей для залучення користувачів зі специфічними вимогами. Наприклад, додаток сумісний з тренажерами Life Fitness, які використовуються в деяких спортзалах. Основне вікно дозволяє провести швидку настройку тренування. Runtastic – універсальний інструмент, в налаштуваннях якого є понад 50-ть типів тренуваньвід футболу і ходьби зі снігоступами до катання на коні і їзди на велосипеді, яка саме нас й цікавить.

Центральну частину основного вікна можна кастомізувати, вибравши інформаційний тип будь-який з чотирьох передбачених – відображення швидкості, середнього темпу, «спалених» калорій і т.д. У PRO-версії додатково доступні вимірювання пульсу і частота серцевих скорочень. Серед типів тренування можна вказати звичайний чи, наприклад, з певною метою (проїхати задану відстань або вкластися в зазначений час).

За підсумками сесії результати можна завантажувати в різні соцмережі. Runstatic надає дуже докладну звітність, в нашому розпорядженні графічне представлення статистики, місячне (і по окремих днях) «підбиття» підсумків. Звичайно, по кожній сесії зберігається докладна інформація про її параметри та результати.

android_velo_2

android_velo_3

Аеробія

Судячи з усього, російська розробка, за масштабом соціальних опцій не поступається тому ж Runtastic. У порівнянні з цією ж програмою «Аеробія» дещо програє у виборі видів спортивної активності – немає різних екстравагантних напрямків. Взагалі, при найближчому розгляді видно певні запозичення – хоча й не будемо стверджувати, хто у кого їх «поцупив». Отже, по ходу тренування відстежуємо загальний час, швидкість, дистанцію, середню швидкість і витрачені калорії. Не обійшлося і без пульсу. Якщо потрібно показати карти, нас відправляють до карт Google або ж Яндекс.Карт. Із приємних особливостей варто також відзначити календар тренувань. З неприємного – на обидві ноги «кульгає» аналітика сесій і загальна звітність. У цьому плані «Аеробія» відстає від інших програм. Любителям «ділитися результатом» сподобається, те що товаришує з «Вконтакте», не рахуючи всіх стандартних соціальних мереж.

android_velo_4

android_velo_5

RunKeeper

Перш за все, додаток сподобається любителям системного підходу – тут відмінно реалізовані інструменти побудови планів по тренуваннях. Більше того, доступна побудова плану по кожному окремому тренуванні. По суті, ми оперуємо інтервалами – за часом або за дистанцією. Наприклад, встановлюємо 5-хвилинну швидку їзду з подальшою 6-кілометрової поїздкою в повільному темпі. План тренування можна зберігати, вибирати зі списку, а також редагувати.
Основне робоче вікно зайвої інформативністю не балує. Зате зручно організовано за рахунок фіксованої верхньої панелі і «динамічного» центру (перемикання між трьома екранами). Присутня можливість установки цілей, на зразок бажання проїхати певну дистанцію. Встановлена ​​мета не прив’язується до конкретного тренування – користувач сам вказує, до якого терміну він хоче виконати поставлене завдання.
Список сесій нічим особливим не примітний – аналітика доступна тільки в платній версії програми. У цілому RunKeeper виглядає як сервіс з хорошим балансом між доступом до базових опцій і освоєнням просунутих можливостей. До речі, програма підтримує вибір денної або «нічної» кольорової схеми інтерфейсу.

 

android_velo_9

android_velo_6

 

Velodroid

Velodroid дуже проста за інтерфейсом програмка. Нехитрий і в той же час привабливий інтерфейс і виступає найсильнішою стороною програми.
Творці програми постаралися максимально візуалізувати параметри, а заодно залишили лише найнеобхідніші функції. В наявності список особистих досягнень, помісячна і річна статистика часу / дистанцій і кілька аналітичних графіків. Допускається встановлення тимчасових інтервалів для поїздки – подібне ми вже бачили в RunKeeper, але в Velodroid процес налаштування «оптимізовано», в ньому прибрано надлишок опцій. Velodroid можна сміливо рекомендувати велосипедистам, які не збираються обтяжувати себе зайвим підходом до поїздок, а лише мають намір отримати простий в користуванні велокомп’ютер.
android_velo_7
android_velo_8

Джерело: lifehacker.ru

Можливо Вам сподобається