Невидимий шолом для велосипедистів

Дві шведські студентки придумали та спроектували «невидимий шолом». Спеціальний механізм у шоломі спрацьовує в аварійній ситуації, а під час їзди він непомітний та зручний. Редакція Postpaper дізналась, як виглядає та функціонує такий шолом.

Невидимий шолом для велосипедистів

Хуфдінг (Hovding – зі швецької означає голова, шеф; англ. – headman) – це комірець, який потрібно одягнути навколо шиї. Він не створює дискомфорту, виглядає акуратно й водночас майже непомітний та легкий. Всередині комірця поміщено спеціальний механізм, що аналізує рух велосипедиста, чи він є природнім чи зумовлений аварією. В аварійній ситуації, при поштовху спрацьовує датчик й механізм випускає повітряну подушку, який у вигляді капюшона огортає голову велосипедиста й наповнюється гелієм. Механізм працює за схожим принципом подушки безпеки в автомобілях.
sholom_01

За словами творців, ідея полягає в тому, аби створити шолом, який би люди з радістю носили, для тих, хто піклується про власну безпеку та зовнішній вигляд.

«Невидимий шолом» – це дипломна робота двох студенток зі Швеції – Анни Хаупт і Терези Алстін, які навчалися на факультеті індустріального дизайну у Лунді. Проект було втілено у 2005 році, згодом «невидимі шоломи» запустили у масове виробництво. Вартість такого шолому становить близько 400$, при чому можна обрати колір та модель комірця. Зараз у світі вже близько 3 000 таких шоломів.

sholom_02

Джерело: postpaper.com.ua

Можливо Вам сподобається