Львівських студентів розпитали, чому вони мало їздять велосипедом

В рамках ініціативи «Центр соціальних інновацій», Інститут міста провів соціологічне дослідження, яке стало черговим етапом реалізації проекту «Ровером на пари». Організатори проекту хотіли визначити причину низької популярності велосипеда серед львівського студентства.

Львівських студентів розпитали, чому вони мало їздять велосипедом

Загальна вибірка становила 400 осіб. Серед них – студенти Національного університету «Львівська політехніка» (46,5%), Львівського національного університету ім. І. Франка (30,5%), Української академії друкарства (7,7%), Львівського державного університету фізичної культури (2,7%), Національного лісотехнічного університету України (10,8%) та Львівської національної академії мистецтв (1,8%).

Практично всі опитані вважають велосипед екологічним (95,2%) та оздоровчим (94,3%) засобом пересування. 84,3% вбачають у велосипеді актуальний засіб для проведення дозвілля. Також більшість львівських студентів вважають велосипед зручним (77,1%), доступним (80,3%) та модним (64,6%) транспортним засобом. Однак, лише 42,9% респондентів згідні із твердженням щодо його безпечності в якості засобу пересування містом.

59,8% львівського студентства мають велосипед. З рештою респондентів було здійснено спробу визначити, в силу яких обставин вони досі не наважились його придбати. В результаті виявилось, що 7,4% просто не вміють їздити на велосипеді та, що важливо, виявили бажання навчитись.

Серед студентів, що у власному розпорядженні велосипеда не мають, 81,5% виявили бажання його придбати за умови наявності коштів та доступної ціни на велосипед, збільшення кількості велодоріжок та велопарковок в місті. За умови отримання пільгового кредиту 45,9% також придбали б велосипед. Відповідаючи на запитання щодо того, якими саме повинні бути вищезгадані пільги на кредит, більшість студентів зазначило низьку відсоткову ставку та розширені строки його погашення.

18,5% респондентів не виявили бажання купувати велосипед. Серед найбільш розповсюджених причин можемо виділити відсутність потреби у велосипеді як такому, наявність іншого транспортного засобу, непристосованість Львова до повноцінного велоруху.
Що ж стосується тих респондентів, які вже мають велосипеда, то у них поцікавились, наскільки часто вони його використовують. Більшість студентів (42,8%) доволі часто користуються велосипедом. Але й значна їх кількість (30,3%), не зважаючи на наявність велосипеда, схильна використовувати його лише кілька раз на рік через непристосованість міста для велосипедистів.

Львівських студентів розпитали, чому вони мало їздять велосипедом

66,7% опитаних використовують велосипед в якості засобу для проведення дозвілля, в оздоровчих цілях його використовують 61,8% львівського студентства. Також 49,8% користуються велосипедом в якості засобу пересування містом. І лише 26,9% мотивує до використання модність цього виду транспорту.

До використання велосипеду в якості засобу пересування містом студентів спонукає його зручність, мобільність, оздоровчі функції та перевага у швидкості пересування перед громадським транспортом. З іншого ж боку, на заваді стає непристосованість міста до велоруху, часті випадки крадіжок, нестача місць для паркування велосипеду.

34% з опитаних студентів проживають в гуртожитку. З них 90,7% висловили бажання бачити на території їхніх гуртожитських корпусів окремо відведене місце для паркування велосипедів, а 67,9% виявили готовність сплачувати певну суму коштів за зберігання там власного велосипеда.

Співвідношення респондентів за статтю виражається у 56% жінок до 44% чоловіків. Серед тих студентів, що в своєму розпорядженні велосипеда не мають переважають жінки (66,3%). Серед тих же, що ним обзавестись вже встигли, спостерігається відносна пропорційність, де частка чоловіків становить 50,9%, а частка жінок – 49,1% відповідно.

Серед респондентів, що використовують велосипеда регулярно переважають чоловіки (63,4%). Нівелюють же його роль, в більшій мірі, жінки (59,8%).

Також було виділено дві вікові категорії:

  • 17-19, до якої було віднесено 50,3% респондентів. Серед них: 64,6% мають велосипед; 55,4% користуються ним регулярно; 54,9% взагалі не користуються
  • 20 і більше, відсоткова частка якої склала 49,7%. Серед них: 55% мають велосипед; 44,6% користуються регулярно; 45,1% не користуються взагалі.
Джерело: www.city-institute.org

Можливо Вам сподобається