Львів посів третє місце у списку топ велосипедних міст 2014 року

Львів у тренді велосипедних міст Європи та, за думкою оглядачів сайту fridayflats.com, посів третє місце. Поряд із Львовом у списку зазначені такі міста, як Будапешт, Гданськ, Любляна та інші.

Львів посів третє місце у списку топ велосипедних міст 2014 року

Їзда на велосипеді набуває все більшої популярності і стає модним вибором для покоління Y зі Східної Європи. Спробуємо оглянути деякі з найбільших велосипедних міст у Східній Європі.

№ 6 Тарту , Естонія
Відносно невелике місто з 100.000 жителів у Південній Естонії має задатки великого велосипедного міста. Це компактне місто, яке робить його ідеальним місцем для пропаганди здорового та екологічного транспорту. Крім того, Тарту є містом-університетом – п’ята частина мешканців міста є студенти, які дуже люблять їздити на велосипедах. Тарту також є партнером спільного естонсько-латвійського проекту Tour de LatEst, проекту, який передбачає створення 1000-кілометрового велосипедного шляху через Латвію і Естонію, де Тарту є однією із зупинок на цьому маршруті. Місто має яскраву велосипедну спільноту, яка створює популярну Критичну масу.

TOUR d’ÖÖ Tartu 2013 from Ralf Tafenau on Vimeo.

№ 5 Бухарест , Румунія
Бухарест переживає справжнє відродження велосипедного руху в останні роки. Їзда на велосипеді стала популярною завдяки відвідувачам модних барів, таким як Origo та Bicicleta , в дизайні інтер’єрів яких використані тільки велосипеди. Паралельно в місті відкривається багато велосипедних магазинів та блогів, й набувають все більшої популярності колективні велосипедні зустрічі на щотижневій основі. І навіть знаменитий румунський велоспортивний бренд, Pegas, який розпався після падіння комунізму, був відроджений молодими підприємцями. Велосипедне відродження у Бухаресті можна охарактеризувати під терміном “модний велосипед”. Skirtbike є однією з багатьох великих ініціатив, яка проводить щорічний дівчачий велопарад на стильних велосипедах, й безумовно, відкриває абсолютно нове бачення міста.
City-cycling-in-Bucharest-2014-head-east

№ 4 Любляна , Словенія
Любляна, зробила значні інвестиції у велосистему міста в останні кілька років з помітними результатами. Мешканці та гості Любляни можуть їздити по столиці за допомогою системи прокату велосипедів Bicikelj з самообслугою. 300 велосипедів доступні 24 години 7 днів на тиждень на 31 станції. Використання велосипеду дозволить вам відчути пульс Любляни і насолоджуватися містом. Велосипед є “модним” особливо серед студентів, що приїжджають в це університетське місто щороку. Багато велосипедних світлофорів та нових велосипедних доріжок роблять це місто на голову вищим в порівнянні з іншими східноєвропейськими столицями.
city-cycling-in-Ljubljana-2014-head-east

№ 3 Львів , Україна
На відміну від Києва, львівська влада активно займається просуванням велосипедної культури. Місто проводить роботу з місцевими громадськими організаціями та співпрацює з іншими велосипедними містами з цілого світу. Цікавим фактом у Львові є те, що розвиток велосипедної структури створюється не під тиском суспільства. За словами мера Андрія Садового “найбільшою перешкодою на шляху розвитку велокультури у Львові є вплив на поведінку громади. Оскільки поки що немає попиту з боку суспільства на пересування велосипедами, я закликаю людей пересідати на велосипеди й виганяти автомобілі з доріг міста”. Поки що у місті постійно збільшується кількість автомобілів, що залишає владі два варіанти: розвивати Львів комфортним містом для людей або ж зробити його зручним для автомобілів. Жіноча частина громади, влітку 2013 року показала, що вона за створення комфортного міста для людей!

Girls bicycle parade in Lviv from dyak on Vimeo.

№ 2 . Гданськ , Польща
Гданськ добре відомий за те, що має одну з найяскравіших велосипедних громад в Польщі, і часто його називають “велосипедною столицею Польщі”. Місто з населенням 465 тис. мешканців, розташоване на півночі Польщі, на узбережжі Балтійського моря. Це Ганзейське місто з польськими, німецькими та голландськими коріннями. Й можливо, що саме голландське минуле послужило створенню у місті величезної велосипедної інфраструктури. Гданськ був першим містом в Польщі, яке мало власні норми проектування велосипедної інфраструктури, в результаті чого, наприклад, виник новий унікальний дорожній знак, який попереджає автомобілістів залишити місце для велосипедистів на дорозі. Гданськ, в якому понад 100 велосипедних світлофорів, міська системи велопрокату, майже 4000 місць для паркування велосипедів, багато велосипедних доріжок і позитивна велоатмосфера, безумовно заслуговує на друге місце у цьому рейтингу.
Gdanck-City-Cycling-2014-head-east

№ 1 Будапешт , Угорщина
Будапешт є регіональним лідером в велосипедній культурі й зростаючій велосипедній інфраструктурі. Місто потрапило на 13-е місце в популярному рейтингу Copenhaganize в 2013 році, за швидкий розвиток і зростаючу велокультуру. Угорська cycle Chic є хорошим прикладом цієї зростаючої культури, з більш ніж 15.000 Facebook послідовників, вони сприяють стильним велопоїздкам! Остання Критична маса у Будапешті в квітня 2013 року стала найбільшою велосипедною демонстрацією в світі, яка налічувала приблизно 100.000 відвідувачів. Громадський рух Критичної маси, яка почалася в 2004 році, призвів до справжнього буму велосипедів в угорській столиці. Кількість велосипедистів за 2012 рік збільшилась практично в два разипорівняно з попереднім роком, за результатами опитування, проведеного Угорським велоклубом.Останнім етапом розвитку є впровадження системи велопрокату з більш ніж 1000 велосипедів та 75 платформ, що охоплюють 15 квадратних кілометрів площі в межах центра міста, роблять місто справжнім переможцем цього огляду. Система буде введена в експлуатацію в квітні 2014 року. Мешканців Будапешту і туристів чекає справжнє світле майбутнє з такою кількістю велосипедних можливостей.
8020020916_9aa10aea3b

Джерело: blog.fridayflats.com

Можливо Вам сподобається