76 тисяч робочих місць можуть з’явитися завдяки велосипеду
Близько 10 тисяч життів могли б бути врятовані і понад 76 600 робочих місць створено, якби люди у великих європейських містах їздили стільки ж, скільки у Копенгагені. Такими є висновки дослідження Всесвітньої Організації Охорони Здоров`я (ВООЗ).
Дослідження симулювало ефект збільшення частки населення, що користується велосипедом у головних містах Європи, Північної Америки і Центральної Азії на 26% – саме такий показник уже продемонстрований у Копенгагені. Єдиним містом, де цей показник більший, є Амстердам, де він сягає 33%. Усі інші міста потребують докласти ще багато зусиль, щоб зробити свої транспортні системи зеленішими, здоровішими та безпечнішими і пожати плоди велосипедної економіки.
Більше велосипедної їзди раціонально з точки зору екології та економіки
Дослідження наголошує на шкідливому впливі теперішньої транспортної системи на здоров’я та навколишнє середовище. Так, жителі Європи втрачають близько 9 місяців тривалості свого життя внаслідок забруднення повітря твердими частинками, основним джерелом викидів яких є транспорт. Наслідки для клімату є не менш турбуючими: транспорт у Європі та Північній Америці виділяє близько четвертої чистини усіх викидів, що створюють парниковий ефект.
Загалом, кошти шкідливих наслідків на здоров’я людей та навколишнє середовище від транспорту складають близько 4% ВВП.
Лише самі по собі ці цифри є переконливими для введення змін у сторону екологічно безпечної системи міського транспорту. Разом з тим, дослідження також виявило, що збільшення частки населення, що користується велосипедом, також є раціональним економічно, оскільки потенційно створює принаймні 76 600 нових робочих місць у містах, що охоплювались дослідженням.
Фото: keswickcycle.com
В очікуванні подальших досліджень економічної оцінки переваг велосипедної їзди
Згідно з висновками дослідницького складу Регіонального Офісу Міжнародної Організації Охорони Здоров’я у Європі (WHO Regional Office for Europe) та Комісії з Економіки Організації Об’єднаних Націй для Європи (United Nations Economic Commission for Europe), кількісні показники дослідження, скоріш за все, применшені. Одією з причин є та, що до уваги береться лише кількість робочих місць серед велосипедних магазинів, оптових велосипедних дилерів та компаній, що розробляють та продають велосипеди.
Потенціал створення робочих місць для велосипедної економіки є значно вищим. Він також включає нові робочі можливості у таких сферах як прокат велосипедів, велотаксі, велосипедні компанії-кур’єри та велотуризм. Останній особливо спроможний сприяти появі нових робочих місць не тільки у містах, але й у сільській місцевості.
Таким чином, у майбутньому варто розширити економічну оцінку переваг велосипедної їзди як на ширше коло видів господарської діяльності, так і на більші географічної території.