25 травня 2015, 10:40

В гуртожитках Львівського університету облаштують велогаражі

Для потреб студентів чотирьох гуртожитків Львівського національного університету імені Івана Франка облаштують два закриті приміщення під стоянку велосипедів до вересня 2015

Як розповів директор студмістечка ЛНУ ім. Івана Франка Роман Березюк, приміщеннями зможуть користуватись студенти чотирьох із п’яти гуртожитків університету – №2, 3, 5 та 6. Велогаражі, за його словами, облаштують у колишніх складських приміщеннях та їдальні. У приміщенні для стоянки велосипедів для гуртожитків №2 та №3 студенти зможуть поставити 25 велосипедів, для гуртожитків №5 та №6 – близько 50.

«Ми хочемо вести журнал: один ключ буде на прохідній. Студент зможе приїхати, взяти ключ, записатися в журнал, що він взяв ключ, залишити свій документ, поставити велосипед та віддати ключ назад», – розповідає Березюк.

Наразі біля чотирьох із п’яти гуртожитків університету є спеціально облаштовані місця для паркування велосипедів на 10 місць кожне. Однак ці місця без охорони чи нагляду – лише з відеоспостереженням біля 2-го та 3-го гуртожитків. Натомість біля четвертого місце для паркування у стадії розробки.

Що ж до гуртожитка №4, то, за словами Березюка, мати велосипед серед його студентів не дуже «модно». Однак там все ж буде облаштована зовнішня стоянка.

«Багато студентів вимагають, аби їх велосипеди паркували у фойє. Однак траплялись випадки, що через неакуратне паркування нищились двері, стіни. Тобто немає достойної культури поведінки», – каже Березюк.

Студентка біологічного факультету університету Марина Панченко, яка мешкає у гуртожитку №6, підтвердила, що раніше велосипеди можна було залишати всередині у приміщеннях гуртожитку біля сходових кліток.

«Однак нещодавно на дверях з’явилось оголошення, що велосипеди в гуртожитках залишати не можна – бо є велопарковка на дворі. Однак це небезпечно, адже велосипеди звідти крадуть – попри відеоспостереження», – розповідає Панченко.

Що ж до варіантів вирішення велосипедної проблеми, то студентка бачить їх три – доки їх кількість буде невеликою, то транспортні засоби можна зберігати в гуртожитку, біля сходової клітки. Інший варіант – це велостоянка на вулиці, однак з відеонаглядом та спостереженням – до прикладу, за додаткову плату для вахтерів. Третій варіант – це наявність закритого приміщення – проте вже зараз, а не з вересня.

Голова профкому студентів ЛНУ імені Івана Франка Андрій Білинський розповів, що наразі ведеться робота з придбання броньованих дверей для велогаражів.

За його словами, в бюджеті університету кошти на велогаражі не передбачено – броньовані двері планують придбати за рахунок профспілкової організації студентів, а ремонт зроблять силами студентського містечка.

Він додав, що це питання обговорювалось ще у вересні минулого року – за участі студентів, які їздять на велосипедах.

«Однак, на жаль, студенти малоактивно виявляли свою позицію. Та навесні, коли потепліло і студенти активно почали користуватись велосипедами, а до цього ще додалося кілька крадіжок – було прийнято рішення про відкриття велогаражів», – каже Білинський.

Він додав, що велостійки біля корпусів університету студентський уряд також придбав за власні кошти, і наразі із керівництвом факультетів вже погодили кількість і місця розміщення велостійок.

«Найбільша проблема – це фінанси. А працювати з державною службою тут дуже складно – адже кошти довго не проплачуються. Новий закон про вищу освіту передбачає фінансову автономію університетів, однак наразі це питання ще не вирішене», – зазначив голова профкому.

Білинський закликав студентів звертатись з питань велостоянок до профкому – зокрема, через сторінку в соцмережах та через сайт. Так ці питання можна буде вирішувати швидше та ефективніше.

Джерело: zaxid.net