Як паркують велосипеди в Японії

Як вже всі знають, останнім часом Львів почав розвиватись у велосипедному напрямку. Намагаючись записатися в «велосипедні» міста світу, може бути цікаво поглянути на те , як високотехнологічно пропонується організувати парковку велосипедів в Японії, країни з надзвичайно відповідальними громадянами і особливим ставленням до електроніки.

Як паркують велосипеди в Японії

Японська компанія Giken встановила в Токіо в парку Kounanhoshi споруду Eco Cycle, яку здалеку можна прийняти за станцію метро, хоча насправді вона є складною роботизованою установкою, завдання якої прийняти велосипед, опустити його під землю, компактно розташувати його в сховище, взяти за це плату і віддати велосипед при необхідності за певний час. З точки зору вигоди, йдеться не тільки про збереження велосипеда від зловмисників, а й про серйозну економії місця під велосипеди.
Як паркують велосипеди в Японії
Інженерна схема споруди – циліндрична частина під землею; циліндр висотою в 11 метрів і діаметрів в 8 метрів може зберігати 204 велосипедів. Вартість використання стоянки – для студентів 1300 ієн (приблизно $ 14 за місяць використання), для всіх інших – 1800 ієн (трохи більше $ 19).

Відеодемонстрація роботи Eco Cycle (основний текст англійською):

Можливо Вам сподобається