Що таке U замок для велосипеда і як його використовувати

З кожним роком стає все більш популярним використовувати велосипед, як міський транспорт. Особливо в теплу пору року, кількість бажаючих доїхати в певну точку міста на 2-х колесах неухильно зростає. Велосипеди стають більш сучасними, комфортними, оснащеними різними приладами і, відповідно, зростає їх ціна. Не дрімають і велосипедні злодії.

Що таке U замок для велосипеда і як його використовувати

Щорічно в світі крадуть 2,3 млн. велосипедів – це офіційна статистика. Неофіційна припускає, що ще 1,5 млн велосипедистів не заявляють про крадіжки своїх залізних друзів. Правила гри вірус-антивірус відомі всім і у велосипедистів вона називається велосипедний злодій – велосипедний замок. Велосипедних замків існує величезна кількість, починаючи від «ланцюга + амбарний замок» до так званих U замків для велосипеда.

kryptonite
U подібний замок – це кільце з міцного металу, вигнуте у формі літери «U». Замок був винайдений в Європі в 1971 році компанією ABUS, яка займалася виробництвом замків з 1957 року. У США роком пізніше цей U замок почала виробляти компанія Kryptonite. У той час у велосипедних журналах ходив жарт, що чим легшими і відповідно дорожчими стають велосипеди, тим більш важчі і безпечні велосипедні замки треба купувати. В одному з перших тестів компанії Kryptonite в 1972 р., велосипед був причіплений U замком до вказівного стовпа в Грінвіч Вілладж в Нью- Йорку протягом 30 днів. Злодії зняли з велосипеда всі можливі деталі, які тільки змогли. Але замок витримав всі спроби злому і залишився на місці.

u-zamok-bez-koles

Дуже часто в «велосипедних» містах можна спостерігати таку картину: міцно пристебнута до стовпа велосипедна рама, але без коліс, керма, педалей і сидіння. До 2004 року Kryptonite використовував у своїх замках трубчасті циліндри зі штирьковим реверсивним механізмом (такий механізм використовується в звичайних тросиковим велосипедних замках), але 2005 році було продемонстровано, що такий замок легко відкривається недорогий ручкою Big відповідного діаметру. Kryptonite замінив циліндричні ключі на плоскі і прибрав всі трубчасті об’єкти зі своїх замків.

Як надійно пристебнути велосипед U замком?
Для цього рекомендується мати два U замки (один великий, інший менший). Великим замком обхопити заднє колесо і раму і пристебнути до стовпа або іншого об’єкту. Невеликим замком пристебнути переднє колесо до рами. Можливий і інший варіант.

locked_1
Використовувати U замок та тросовий замок. Замком обхопити заднє колесо і раму і пристебнути до стовпа, а тросик протягнути через всі можливі для знімання деталі (колесо, педалі, сидіння, кермо).

locked_2
На що варто звернути увагу при купівлі U замку для велосипеда?
У багатьох країнах існують спеціальні компанії (Sold Secure (UK), ART (NL), VdS (DE), NF (FRA), Classe SRA (FRA), SSF (Sweden)), які займаються тим, що тестують замки. Щорічно вони публікують свої тести. При виборі основного замку варто впевнитись, що за результатами тестування, обрана вами модель отримала максимальний бал.
Крім надійності, U подібний замок зручно носити на ремені або в кишені.
Він може відмінно кріпитися до велосипеда і, по можливості, вписатися в його дизайн. Бережіть свої велосипеди.

kryptonite-2

Джерело: velofor.com

Можливо Вам сподобається