Львову – велосипедне майбутнє

Основні переваги велосипеда над громадським транспортом полягає в його мобільності. Вам не потрібно стояти на зупинці в очікуванні, платити за проїзд, тіснитися в салоні, стояти в заторах і т.д.

Львову – велосипедне майбутнє

Весь минулий тиждень у Львові обговорювали питання ймовірного підвищення вартості проїзду в громадському транспорті. Перевізники висунули умови згідно яких, ціна має бути збільшена до 3-ох гривень, в іншому ж випадку маршрутні автобуси курсуватимуть вулицями міста лише до пів дев’ятої вечора. Це спричинило хвилю громадського обурення. За словами міщан така ціна є необґрунтованою, до того ж якість перевезення залишає бажати кращого. Щоб вирішити цей конфлікт влада Львова організувала робочу групу для дослідження цього питання та врегулювання ситуації.

Для пересічного мешканця Львова – це черговий удар по кишені. Так в середньому за місяць можна витратити до 150 гривень лише на громадський транспорт. Сума поки не критична, але тенденція не з кращих.

Як показує світова практика вихід з подібної ситуації не лише у рішенні влади. Кожен громадянин сам в змозі вирішити це питання для себе.

Львів – одне з небагатьох українських міст в якому почали розвивати велосипедну інфраструктуру подібну до європейської. Так за останні кілька років у Львові з’явилися перші велодоріжки. В міській раді було створено комітет для розробки велосипедних маршрутів. Виконком міської ради затвердив дев’ятирічний план облаштування велосипедної інфраструктури. За цим планом до 2019 року у місті мають з’явитися 270 кілометрів велодоріжок, що дасть змогу велосипедистам дістатися потрібного місця набагато швидше та безпечніше ніж зараз.

Велосипедне майбутнє Львова!

Велосипед – транспорт майбутнього! Саме в цьому нас запевняють європейці. На Заході за допомогою велосипеду на роботу дістаються не лише звичайні громадяни, а й високопоставлені чиновники. Навіщо черговий раз витрачатися на бензин чи квиток у громадський транспорт, коли ви цілком легко можете подолати їх пішки, або на велосипеді, головне просто це зробити!?

Основні переваги велосипеда над громадським транспортом полягає в його мобільності. Вам не потрібно стояти на зупинці в очікувані маршрутного автобуса, платити за проїзд, тіснитися в салоні з іншими людьми, стояти в заторах та нервувати через згаяні хвилини. Велосипедом ви самі обираєте оптимальний для вас маршрут. Він зможе пролягати через парк, де свіже ранкове повітря чи тротуаром, оминаючи затори. Так ви знаходитесь в постійному русі і тренуєте м’язи свого тіла. Це надзвичайно корисно тим людям, які працюють в офісі за комп’ютерами та проводять в сидячому положенні більшу частину доби. Від їзди на велосипеді розвиваються легені і серцеві м’язи! Велосипед практично завжди можна припаркувати там де вам зручно, його можна тримати як у квартирі, на балконі, в під’їзді так і на власному подвір’ї і він не займатиме багато місця.

Якщо повернутися до Львова з його інфраструктурою. То слід зауважити, що велосипед – це один з найперспективніших видів пересування в цьому місті. За площею Львів не є дуже великим, він не розтягнутий вздовж, будовою скоріше нагадує коло. Тому відстань від центру до різних його районів буде не катастрофічно великою. Тим паче за планом міської влади центр міста з кожним роком має звільнятися від транспорту. Розширення пішохідних зон – це черговий крок на зустріч громадянам та екології міста. В таких умовах велосипед має всі шанси стати транспортом номер один у західній столиці України.

Джерело: staywithme.com.ua
Автор: Владислав Шубєнков
Фото: Сергій Макітрук

Можливо Вам сподобається