F-bike – перший літаючий велосипед

Група чеських інженерів спроектувала літаючий велосипед, який піднімається в повітря. Багатьом людям така ідея може здатися повністю абсурдною, але в кожному разі інженери вже виготовили перший дослідний зразок літаючого велосипеда. Назва для цього апарату була вибрана дуже просто – F-bike (скор. від Flying Bike).

F-bike – перший літаючий велосипед

Інженери вже розрахували і розробили конструкцію кріплення до рами звичайного велосипеда шести електродвигунів з лопастями, які оточені захисними кожухами. На землі пересування велосипедом FBike нічим не відрізнятиметься від їзди на звичайному велосипеді. Але варто тільки натиснути на кнопку, як чотири основних електродвигуни, потужністю по 10 КВт, і два стабілізуючих двигуни, потужністю по 3.5 КВт, піднімуть F-bike разом з пасажиром у повітря.

f_bike_03

Зліт і посадка велосипеда FBike зможе здійснюватися тільки з статичного (нерухомого) стану. За цим пильно стежитиме електронна система управління, оснащена датчиками положення в просторі, яка не дозволить злетіти або здійснити посадку, рухаючись або летячи вперед на повній швидкості. Так само за допомогою датчиків положення, гіроскопів і акселерометрів система управління буде тримати велосипед F-bike в стабільному стані під час польоту, що виключить виникнення непередбачених ситуацій навіть при некваліфікованих діях “водія-пілота”.

f_bike_02

Згідно з розрахунками сумарної потужності всіх електродвигунів вистачить для 30-50 хвилин польоту в залежності від ваги людини і умов навколишнього середовища. Енергія для електродвигунів буде накопичена в літій-полімерних акумуляторах, розміщених всередині і зовні велосипедної рами.

fbike_01

12 червня відбувся перший публічний політ цього велосипеда. Велосипед з манекеном на борту піднявся в повітря і протягом п’яти хвилин літав по Празькому експоцентру, після чого успішно приземлився. Керування цим дивним транспортним засобом здійснювалось дистанційно. Тепер у планах – випробувати велосипед з людиною.

f_bike_04

Можливо Вам сподобається