03 червня 2014, 23:12

У 2015 році у Львові реалізують проект громадського велопрокату

У Львові розвиватимуть велосипедний громадський транспорт. Для цього в місті відкриють близько 50 пунктів велопрокату, де швидко та без зайвих формальностей можна буде орендувати велосипед не просто для розваг, але й щоб використовувати його як міський транспорт.

«Наші партнери з GIZ будуть продовжувати з нами співпрацю з розвитку велоінфраструктури. І уже на цей рік розглядають питання про можливість співфінансувати розвиток проекту громадського прокату велосипедів. Іншу частину будуть фінансувати приватні структури, які надаватимуть в оренду велосипеди. Тобто це і бізнесова складова», – сказав Олег Шмід, радник міського голови Львова з питань розвитку інфраструктури.
З його слів, громадський прокат велосипедів – це система, яка трохи відрізняється від того велопрокату, що є зараз в центрі міста.
«У нас є дуже багато прокатів велосипедів. Але вони всі прив’язані до одого місця, розташовані в старому місті і розраховані більше на туристів. Тобто турист приходить, дає копію паспорта, платить гроші, бере велосипед на годину-дві і повертає у те ж місце. Натомість громадський прокат передбачає використання велосипеда як транспорту триваліший час і на більші відстані: точки громадськго прокату будуть розташовані по всьому місту, а не лише в центрі», – пояснив Олег Шмід.
Планується, що в місті облаштують 50 таких прокатних пунктів. «Вони будуть і на Сихові, і на Науковій, в північних районах Львова, на Левандівці, в Рясному. І це буде повністю автоматизована система. Не Львів винайшов це – такі системи уже давно працюють у розвинених велосипедних містах Європи», – додав він.
У 2015 році у Львові реалізують проект громадського велопрокату
Тобто йдеться про розвиток мережі, яка охопить все місто. «Людина не потребує паспорта, ксерокопії, грошей. Вона бере велосипед на картку без участі третьої особи чи оператора, використовує велосипед для поїздки будь-куди по місту. Повернути велосипед можна буде в будь-яку з цих 50 точок, але не обов’язково саме в ту, з якої людина його взяла. Це дуже зручно. Не треба купувати велосипед, натомість можна швидко і без стояння в корках проїхати у потрібне місце», – додав Олег Шмід.
У разі реалізації цього проекту та нявності велодоріжок, вважає він, з вул. Наукової до Політехнічного університету можна буде доїхати за 10-12 хвилин.
Повноцінно реалізувати такий проект, прогнозує Олег Шмід, зможуть 2015 року, але вже вкінці цього року почнуть фінансувати його початкові етапи.

Джерело: tvoemisto.tv
 • Володимир Фіняк

  Прокат велосипеда це класно, екологічно, здорово для людини.

  Але для велосипеда потрібно доріжки, а коли розібратись як вони зроблені у Львові, то це не доріжки, а горбаті злітно посадочні смуги для велосипедів. Десь починаються і раптово закінчуються, вже не кажучи про те як покладено асфальт, пішоходам класно ніби рівно, а проїхати велосипедом то горб на горбі, головне гроші оприходували.

  Лишаються дороги, але й по них завдяки п Садовому і його ремонтам їздити велосипедисту ризиковано, відстані між каміннями бруківки настільки великі, (особливо там, де зроблено ремонт більше року назад і цемент вже вибили), що колесо коли зісковзне то пряма дорога під колеса авто.

  Я особисто раніше по Городоцькій їздив спокійно, а зараз страшнувато.

  Вже не кажучи про те як на нових дорогах нищаться колісні рами і оськи велика.

  • Warm Bat

   Це трагедія, Володимире! Моє співчуття вам і вашим колісним рамам. Але давайте не будемо плакати, а порадіємо справді гарній новині! 🙂

   • Володимир Фіняк

    Запчастини мого велосипеда не потребують вашого співчуття, а тим більше плачу, про себе взагалі не говорю.
    В своєму коментарі на відміну від вас я оцінюю реальні результати від дій львівської влади, в усьому, що стосується велосипедного руху. Чомусь всі благі починання в цьому напрямку сприяють тільки розтраті грошей, а не якісному результату.
    На рахунок гарної новини, то здається я не заперечив того, що це добре, а добавив, що для цього потрібні певні умови, які в нас тільки на словах, а не голослівні плани і оди самому собі.

  • В Києві і того немає…
   Все пізнається в порівнянні.
   Повірте–ви живете в одному з найзручніших міст України)

   • Володимир Фіняк

    Не буду спорити Львів найкраще місто України, і я думаю може тягатись з більшістю європейських міст.
    Але на жаль гарна картинка деколи ховає певні нюанси, на які не зверне увагу людина, яка з цим не стикається, хоча так само можна сказати про любе місто, чи навіть людину.

 • Юрко

  так Володимир, не заважайте хорошим людям розпилювати бюджети і радійте, що Львів – дуже велосипедне місто. нехай туристи довбляться тими дорогами

 • Людмила

  ПРИЧИНИ СМОРОДУ У ЛЬВОВІ: