27 квітня 2013, 20:15

Пішоходи на велодоріжках: хто винен при наїзді (ДТП)?

Асоціація велосипедистів Києва оприлюднила роз’язнення про наслідки прогулянок пішоходів велодоріжками. Тож згідно них жодних покарань та штрафів чинним законодавством не передбачено.

Можна гуляти скільки завгодно… Однак при травматизмі у дію вступає Кримінальний кодекс і там уже в залежності від тяжкості “тілесних ушкоджень” будуть діяти і відповідні “міри покарань”.

Витяг з листа, що надіслали Асоціації велосипедистів Києва з Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем:

Відповідно до вимог пункту 4.1 Правил дорожнього руху пішоходи можуть рухатися велосипедними доріжками лише у випадку, коли поруч немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися ними неможливо. У разі наявності поруч з велосипедною доріжкою тротуару пішоходи повинні рухатися безпосередньо по ньому.

Водночас інформуємо, що у разі виникнення на велодоріжці дорожньо-транспортної пригоди, у якій велосипедист збив пішохода, що рухався по велодоріжці за наявності поруч тротуару, встановлення винних осіб належить до компетенції слідчих органів чи судових установ, в залежності від наслідків ДТП. При цьому слід зазначити, що положеннями Кодексу України про адміністративні правопорушення не передбачено накладання стягнень за згаданий вид порушення Правил дорожнього руху. Разом з тим, у разі нанесення унаслідок зазначеного ДТП тілесних пошкоджень, міра покарання регулюється відповідними положеннями Кримінального кодексу України та визначається у залежності від їхньої тяжкості”.

З цього випливає, що рух велосипедистів велодоріжками у теперішніх умовах – якщо не змінювати норми Адміністративного та Кримінального кодексів – може бути небезпечним для велосипедистів також з точки зору нанесення ушкоджень пішоходам, які незрозуміло як опиняються на велодоріжках.

Джерело: Асоціація велосипедистів Києва
Фото: Олександр Івахнюк