26 червня 2013, 18:27

Нові велодоріжки будуть готові вже в липні

На вулицях Липинського, Науковій та Стрийській збудують 11 км велодоріжок.

В квітні у Львові з робочим візитом перебував доктор Лео Кройц, директор департаменту по країнах Східної Європи та Кавказу Міністерства розвитку та співробітництва республіки Німеччини. Він проінспектував будівництво велодоріжки на вул. В. Липинського.

Розвиток велосипедної інфраструктури у Львові – це одна із ключових міських програм, яка робить міста здоровішими, більш зручними для життя та піднімає рівень мобільності мешканців.

В рамках українсько-німецького співробітництва було вирішено підтримати будівництво одинадцяти кілометрів велосипедних доріжок на двох відрізках: вулицях Стрийська та Наукова, на вулиці Липинського. Проектування та будівництво велосипедних доріжок відбуватиметься відповідно до європейських стандартів якості та безпеки. Всі робочі проекти були ретельно перевірені німецькими експертам та консультантами. Німецьке товариство міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що виконує програму за дорученням федерального німецького міністерства BMZ.

Я дуже радий бути тут і бачити, як багато робиться для того, щоб велотранспорт у Львові розвивався. Сьогодні для мене честь відкривати будівництво велодоріжки на вулиці Липинського. Німеччина допомагає Україні вводити нові європейські стандарти, і ми бачимо саме Львів довгостроковим нашим партнером для подальшої співпраці.
На нашу думку, адміністрація міста та міський голова має правильні і досить широкі погляди на те, яким чином слід покращувати місто. Можливо, велодоріжка не є найбільш важливим елементом загальної трансформації суспільства, проте вона показує, що ви прагнете досягти стандартів і рівня європейського життя. Це важливий елемент у цьому процесі.
Лео Кройц

Розширення велосипедної мережі Львова — це частина широкої програми українсько-німецького співробітництва із популяризації велосипедного транспорту, як здорового та сприятливого для навколишнього середовища способу пересування у місті. Програма впроваджується спільно з міністерством інфраструктури України та приймаючими містами ЄВРО 2012 — Донецьком, Львовом, Києвом та Харковом. Мета програми — поширити львівський та європейський досвід серед українських міст. Львів залишається першопрохідцем з розробки та впровадження концепції велосипедної мережі. Враховуючи докладені містом зусилля у цій сфері, на початку 2013 року Львів отримав міжнародну нагороду з розвитку сталого транспорту.

Нагадаємо, станом на сьогодні у Львові збудовано та у високій ступені готовності 15 км велосипедних доріжок.

На цей рік плануємо, окрім вулиці Липинського та Наукової-Стрийської, прокласти велосипедні доріжки в Рясне, на вулицях Коперника, Левицького, Городоцькій(нижня частина). Загалом у бюджеті розвитку міста на цей рік передбачено більше 2,7 млн грн на будівництво велосипедної інфраструктури.
Олег Шмід, радник міського голови з питань велоінфраструктури

Довідка

Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH є федеральною компанією, яка надає підтримку Уряду Німеччини в сфері міжнародного співробітництва задля сталого розвитку та міжнародної просвітницької роботи. GIZ робить внесок у розвиток суспільства та покращення умов життя людей.

В Україні GIZ діє за дорученням чотирьох німецьких міністерств та Європейського Cоюзу і має у штаті понад 90 співробітників. Співпраця з Німеччиною наближує Україну до ЄС та сприяє покращенню політичних, соціальних, економічних і екологічних умов з точки зору сталого розвитку. В центрі уваги співпраці — сталий економічний розвиток, енергоефективність, а також профілактика ВІЛ / СНІДу.

Джерело: www.lypneva.com