17 вересня 2013, 10:16

Через страх перед львівськими дорогами львів’яни не їздять велосипедами

З 16 до 22 вересня у Львові відбувається Європейський тиждень мобільності. Скільки львів’ян мають велосипед з’ясував Інститут міста.

18,2% львів’ян відповіли ствердно на запитання «Чи маєте Ви велосипед?», з них 65% готові використовувати цей засіб пересування у місті, інформує прес-служба Львівської міськради.
Серед факторів, які стримують розвиток велоруху у Львові, мешканці називають відсутність велодоріжок (37%), острах їздити львівськими дорогами (34,2%), незручність (28,6%), стан здоров’я (20.6%).
Безпечним для велосипедистів Львів назвали 0,6% мешканців міста – до уваги бралися відповіді тих, хто має цей транспортний засіб. Більшість же вважає, що їздити Львовом радше небезпечно (44,8%), зовсім небезпечно (24,2%) та радше безпечно (7,9%). Не змогли відповісти – 22.4%.
Велоінфраструктуру міста з максимальних 5 балів львів’яни оцінили так: достатність велосипедних доріжок (1.52), якість велосипедних доріжок (2.06), система ознакування для велосипедистів (1.83), облаштування стоянок велотранспорту (1.83).

 • Михайло

  Дуже цікаве опитування і мабуть погоджуся з результатами. Але на мою думку, небезпека їздити львівськими вулицями велосипедом не стільки через погані дороги та недорозвинуту велоінфраструктуру скільки через надзвичайно низьку взаємокультуру всіх учасників руху. А саме-водіїв, велосипедистів а особливо підкреслюю- то пішоходів. Якраз саме пішоходи зовсім зневажають того хто на ровері. Переходять зненацька дорогу будь де просто перед роверистом. Практично всі ходять саме чомусь по велодоріжках ще й ображаються коли їм звертаєш увагу. З таким станом речей то велодоріжки в центрі міста то саме “найнебезпечніше” місце для ровериста.То ще попереду велика просвітницька робота заким буде як у Європі.

 • Таня

  Погоджуюсь з Михайлом щодо культури пішоходів.Люди,не маючи досвіду їзди на велосипеді,чи машиною просто НЕ РОЗУМІЮТЬ,чому вони мають давати дорогу в певних ситуаціях.
  Насамперед необхідно навчати дітей майже з пелюшок(читай “з підгузників”) культури поведінки,зокрема,взаємоповаги на дорозі.Але,повірте,нашій системі освіти і її працівникам ще далеко до таких нововведень.Наразі це робота свідомих батьків…..
  А перетворення велосмуг на просто тротуар нашими пішоходами—це катастрофа для велосипедистів ще більша,ніж автомобілісти….

  З радістю моя дитина їздила б у школу (а нам досить далеко до школи) ровером(я б її супроводжувала на своєму ровері),якби це не перетворювалося на суцільний стрес,починаючи від їзди по місту і закінчуючи відсутністю велопарковки у школі(хоча знаю одну школу у Львові,де є така радість).