29 липня 2013, 17:50

А. Садовий: «Важливо промувати велорух»

Зараз у Львові тривають роботи з будівництва велосипедних доріжок на вул. Стрийській, Науковій та вул. Липинського. Сьогодні велодоріжку на вул. Липинського випробував міський голова Львова Андрій Садовий.

Важливо не тільки зробити велодоріжку, чим ми зараз активно займаємось, важливо і промувати велорух, щоб керівники різних рівнів самі активно промували велорух.

В цьому році ми зробимо рекордний об’єм — це більше тридцяти кілометрів, на кінець року ми матимемо, орієнтовно, п’ятдесят кілометрів велодоріжок в місті. До 2020 року ми плануємо зробити 268 кілометрів велодоріжок. Це приблизно так само, як в Копенгагені, який вважаються столицею велоруху в Європі.

Я користуюсь велосипедом не так часто, як хотілось би, але декілька разів на місяць я є на ровері, мої діти, дружина катаються на велосипеді. Це комфортно по часу, швидше, ніж їхати громадським транспортом, немає корків, це дуже зручно, комфортно і дуже корисно для здоров’я.

Ми робимо велодоріжки в різних районах міста, на вулиці Липинського достатньо якісно зроблено, але деякі зауваження є, гілки з дерев обвисають, треба їх трішки попідрізати.

На вулиці Науковій також зараз робиться хороша інфраструктура. Я «за» цей вид спорту, безперечно, я буду збільшувати об’єми свого часу на велосипеді, щоб промувати своїм особистим прикладом, щоб всім це було цікаво і корисно. Я хочу, щоб у Львові рівень громадян, які будуть активними користувачами велосипеду, зростав. Наш пріоритет – ровери, трамваї, тролейбуси. Ну і велодоріжки і хідники.

Андрій Садовий, міський голова Львова

Загальна довжина велодоріжки на вулиці Липинського — майже 6 км. Сьогодні повністю готова одна сторона вулиці. Завершуються роботи по іншій стороні. Через кілька днів велодоріжку буде здано в експлуатацію. Ця велодоріжка отримає назву Північної веломагістралі. Через цю вулицю буде здійснюватися велосипедне сполучення з центром міста одного з мікрорайонів Львова — Збоїщ, околиць вулиць Гетьмана Мазепи, Лінкольна і Богдана Хмельницького.

Загальна довжина велодоріжок, збудованих за підтримки уряду Німеччини, становитиме 14 км.

На будівництво цих велодоріжок німецький уряд виділив 600 тис євро.

Сума гранту не покриває всю вартість проекту, лишилося 5% робіт на другій стороні і ми все таки з залученням бюджетних коштів зробили велодоріжку на всю довжину вулиці Липинського. Роботи будуть закінчені цього тижня, буде зроблено безпечні переїзди через вулицю Весняну, там буде зроблено пандус для велосипедистів. Також сьогодні встановлюють знаки і наносять піктограми велосипеда.

Олег Шмід, радник міського голови з питань розвитку велоінфраструктури

Також за кошти міського бюджету розвитку у Львові цього року планують закінчити велодоріжку на вул. Шевченка (в Рясне-1) — на це виділили 1,2 млн грн, та збудувати першу радіальну велодоріжку на вул. Костя Левицького, на що також з бюджету розвитку виділять 1,2 млн грн. Окрім того, 300 тис грн. передбачено на проект велодоріжки на верхній частині вул. Городоцької від вокзалу до вул. Ряшівської. У майбутньому вона має з’єднатись з іншими та утворити велику південну веломагістраль, яка буде від вул. Чернівецької, по вул. Городоцькій, через майбутню вул. Ряшівську, до вул. Стрийської та майбутньої вул. Вернадського

Ще один проект – співпраця з ЄБРР. Під час реконструкції вулиць за лініями трамвайних маршрутів № 2 та № 6 також будуть укладати велодоріжки, а це вул. Коперника та нижня частина вул. Городоцької. Також велошлях із найбільшого спального району – Сихова – прокладуть разом із трамвайною колією на вул. Стуса.

Джерело: city-adm.lviv.ua